O nerezových drezoch

Nerezové drezy CM ITALY

CM ITALY
Firma CM S.P.a Italy je významným talianskym výrobcom kuchynských nerezových drezov. Materiál, ktorý sa používa na výrobu drezov CM vyniká nadštandardnou kvalitou má príťažlivý lesk, má schopnosť ochrániť sa pred hrdzou a zubom času dlhotrvajúce obdobia. CM filtruje tieto prirodzené kvality ocele cez 40-ročné skúsenosti, spája ich s chuťou a znalosťou, pripája technickú dokonalosť a vyrába drezy, na ktoré môže byť hrdá každá kuchyňa.Centro Inox Značka vydaná talianskou asociáciou pre vývoj nehrdzavejúcej oceli Centro Inox, označuje materiál z nehrdzavejúcej ocele AISI 18/10, ktorého hlavné vlastnosti sú, že nekoroduje pri vystavení vzduchu alebo vode.

Nehrdzavejúca oceľ má vlastnosť, ktorá ju robí výnimočnou - ochraňuje samú seba. Vďaka jej zliatinovým prvkom vytvára na povrchu tenkú a transparentnú „pasívnu vrstvu“.

Aj keď je povrch jemne poškrabaný alebo poškodený, táto veľmi tenká pasívna vrstva, vytvorená len z pár atómov sa okamžite pretvára na základe efektu kyslíka vo vzduchu alebo vode. Toto vysvetľuje prečo nehrdzavejúca oceľ nevyžaduje žiadny náter alebo inú ochranu aby zostala lesklá a žiarivá aj po desaťročiach používania.

Nehrdzavejúca oceľ
Prevedenie nehrdzavejúcej ocele u CM Italy AISI 304 18/10 je 100%-ne talianské. CM Spa dosiahla veľký úspech s pracovnými doskami a hlavne s drezmi pre kuchyne v priebehu takmer 40 rokov. Rozsah, všestrannosť, služby, pozornosť zameraná na životné prostredie a bezpečnosť koncového zákazníka: čas a skúsenosti obohatili know-how spoločnosti CM, ktorá reaguje s presnosťou a účinnosťou na požiadavky prichádzajúce od partnerov na trhu kuchynských drezov. Technické a priemyselné vylepšenia, ktoré viedli spoločnosť až na vrchol v jeho odvetví je dosvedčená značným percentom zahrnutého trhu a spoluprácou s väčšinou hlavných kuchynských výrobcov nábytku. Jednoduchý a luxusný štýl sú dve línie ponúkané svojim zákazníkom spoločnosťou CM s rozdielnymi funkčnými a estetickými prvkami, aby zahŕňali komerčný dopyt, udržiavajúc obidva na vrchole ich príslušných trhových segmentov.


Návod na údržbu a čistenie nerezových drezov CM

Pre každodennú údržbu doporučujeme opláchnuť drez čistou vodou, prípadne pretrieť mäkkou stranou hubky so saponátom na umývanie riadu.

Pre odstránenie škvŕn od kávy, čaju, alebo mastných škvŕn, vyčistite drez malým množstvom čistiaceho prostriedku určeného na nerezové plochy do kuchyne (napr. CIF a pod.) nie prostriedkami na čistenie kúpeľní alebo na čistenie WC Pri čistení drezu používajte hubky iba s hladkou stranou, nie s drsnou. Nikdy nepoužívajte tzv. drôtenky.

Drezy sú určené iba k domácemu použitiu, a to iba v čistých priestoroch, nie na stavbách. Akékoľvek stavebné úpravy alebo výrobná činnosť, pri ktorej vznikajú abrazívne čiastočky (napr. prach pri rezaní, brúsení sadrokartónu, tvárnic atď.) Tieto častice môžu pôsobiť negatívne na povrch drezu a môžu na ňom vytvárať hrdzavé škvrny. Je to ale hrdza, ktorá je na povrchu drezu nie v materiáli drezu


Dovoľujeme si Vám poradiť pri údržbe drezov nasledujúcimi pokynmi:

1. NEPOUŽÍVAJTE NA ČISTENIE DRSNÉ PREDMETY (drôtenky príp. drsnejšie časti hubiek)

Vždy na čistenie používajte mäkkú handričku, nikdy nie prášky či abrazívne čist. prostriedky. Drôtenky totiž zanechávajú drobné železné. čiastočky, ktoré korodujú a spôsobujú malé hnedé škvrny hrdze.Tieto škvrny odstránite prípravkami na nerezovú oceľ (napr. CM...). Nezanechávajte v dreze vlhké čistiace handričky a hubky na riad, zamedzíte tak tvorbe vodných usadenín.

NEPOUŽÍVAJTE NA ČISTENIE DRSNÉ PREDMETY

2. NIKDY NEPOUŽÍVAJTE DREZ AKO PODLOŽKU NA KRÁJANIE POTRAVÍN! (použite kráj. dosku - drevo, plast)

Napriek tomu, že nerezová oceľ je extrémne odolný materiál a vydrží i značne nešetrné zaobchádzanie, tvrdé alebo ostré predmety ju môžu poškrabať. Aj padajúci niekoľkokilový hrniec (resp. jeho hrana) môže nerezový drez poškodiť.

NIKDY NEPOUŽÍVAJTE DREZ AKO PODLOŽKU NA KRÁJANIE POTRAVÍN

3. NEVYLIEVAJTE HORÚCI OLEJ ANI VRIACU VODU DO ODTOKU DREZU! (odtokové sifóny sú vyrobené z plastu, extrémne teploty by ich mohli poškodiť)

HORÚCI OLEJ SA DO ODTOKU DREZU VYLIEVAŤ NESMIE !!! Ak už musíte vyliať horúcu vodu do odtoku - na zmiernenie teploty vody súbežne nechajte tiecť do odtoku aj studenú vodu. Zmiernite tak teplotný šok v odtokovej armatúre.

NEVYLIEVAJTE HORÚCI OLEJ ANI VRIACU VODU DO ODTOKU DREZU

4. NEPOUŽÍVAJTE ODTOK DREZU K VYLIEVANIU ZBYTKOV FARIEB, MALTY, PRÍP. INÝCH CHEMIKÁLIÍ (pri prestavbe bytov, rekonštrukciách atď.)

Mohli by ste spôsobiť trvalé poškodenie povrchu nerezovej ocele.

NEPOUŽÍVAJTE ODTOK DREZU K VYLIEVANIU ZBYTKOV FARIEB, MALTY, PRÍP. INÝCH CHEMIKÁLIÍ

5. NIKDY NEPREKRÝVAJTE OTVOR NA PREPAD (handričkami, hubkami atď...)

Tento otvor slúži ako poistka, aby nedošlo k pretečeniu vody z drezu.

NIKDY NEPREKRÝVAJTE OTVOR NA PREPAD

6. DBAJTE NA ČISTOTU ODTOKU

Zabudnuté časti potravín môžu upchať odtok a spôsobiť škody (okrem toho zbytky potravy uchovávať na sitku drezu je nehygienické a okrem toho môžu v kuchyni zapáchať).

DBAJTE NA ČISTOTU ODTOKU

7. ODKLADACIA PLOCHA DREZU NIE JE URČENÁ NA ODKLADANIE HORÚCICH PREDMETOV

I keď je nerez odolný materiál, nie je vhodný na odkladanie horúcich hrncov. Môžu spôsobiť poškodenie povrchu drezu.

ODKLADACIA PLOCHA DREZU NIE JE URČENÁ NA ODKLADANIE HORÚCICH PREDMETOV

Ako predchádzať poškodeniu drezu?


Ryhy a škrabance

Pri každodennom používaní nerezového drezu sú drobné ryhy a škrabance na povrchu drezu nevyhnutné. Hrubým zaobchádzaním však môže dôjsť k nenávratnému poškodeniu drezu. Buďte preto opatrní pri umiestňovaní akýchkoľvek predmetov do drezu, alebo na odkvapávaciu plochu. Drez čistite veľmi opatrne. Na krájanie potravín používajte vždy krájaciu dosku (tvrdený plast, sklo alebo drevo), nikdy potraviny nekrájajte priamo na dreze.

Hrdzavé škvrny alebo škvrny iného pôvodu

Nenechávajte na dreze alebo vo vaničke drezu ležať žiadne predmety, ktoré podliehajú korózii. Tieto predmety by mohli pri dlhodobejšom styku s vodou na povrchu drezu skorodovať a spôsobiť neodstraniteľné poškodenie drezu. Nenechávajte v dreze dlhšiu dobu ani potraviny, ani suroviny ktoré by mohli naleptať povrch drezu (ovocné šťavy, soli, slaná voda, ocot, horčica, majonéza a iné potraviny obsahujúce časti už hore uvedených surovín).

Podľa kvality vody sa môžu na dreze vyskytnúť farebné škvrny. Tieto škvrny sú spôsobené nečistotami v potrubí – hrdza, minerály, kúsky tehál, piesok, malta a pod. Tieto nečistoty sa najčastejšie prejavujú v ešte rozostavených objektoch, alebo v novostavbách. Z toho dôvodu drez pravidelne čistite. DÔLEŽITÉ - pred pripojením vodovodnej batérie použite rohový ventil s filtrom. Tým ochránite drez aj batériu pred uvedenými nečistotami v potrubí. Pred osadením ventilu s filtrom sa doporučuje prepláchnúť dôkladne vodovodné trubky a znečistenú vodu zachytiť do vedra nie do drezu.

Ak máme už drez znečistený od nánosov, kávy, čaju - škvrny môžeme odstrániť jemnou pastou na nerez (napr. CIF cream, alebo prostriedkom firmy CM – Buffel inox) potom drez opláchneme a vytrieme do sucha.. Vodný kameň na dreze môžete vyčistiť zriedením octu v pomere 1 diel octu a 4 diely vody. Opäť opláchnuť a utrieť do sucha.

Škvrny spôsobené chemikáliami

Ak dopustíme pôsobeniu drezu silným chemikáliám môžeme zásadne zhoršiť kvalitu drezu, príp. poškodiť povrch drezu. Základným materiálom kuchynských nerezových drezov CM Italy je nerezová oceľ AISI 304 18/10, ktorá vyrobená pre domáce použitie a preto nie je odolná voči priemyselným koncentrovaným kyselinám (napr. pre laboratória..) Zaistite, aby drez neprišiel do styku s týmito chemikáliami napr. Chlór, alebo jeho deriváty, kvapaliny na pajkovanie, rozpúšťadlá, riedidlá, kovový brúsny prach, čističe striebra, luhy, fotografické kvapaliny atď.

Bezpečnosť

Pri montáži drezu buďte opatrní aby ste sa neporanili o roh alebo hrany drezu, najlepšie, keď použijete ochranné rukavice.

Vyhľadávanie

Infolinka:
0911 165 165
pracovné dni 8:00 - 16:00